Pedagogika im. Marii Mantesorii

icon-baby-girl-diving

Pedagogika im. Marii Montesorii

Polska Szkola Szkocja Kontakt
 
Naszym wzorem do naśladowania jest szkoła montessoriańska założona przez dr Marię Montessori.
 
Jej głównymi założeniami są:
  • edukacja poprzez zindywidualizowane nauczanie,
  • przygotowanie dziecka do życia i samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie,
  • rozbudzenie w dziecku miłości do nauki,
  • odkrywanie jak nierozerwalnie natura i nauka, sztuka, fizyka i inne dziedziny wiedzy są związane z życiem, przenikają się.

Maria Montessori była pierwsza włoska lekarka kobieta żyjąca na przełomie XIX i XX wieku oraz twórczynią systemu wychowania dzieci zwanego metodą Montessori. W 1907 roku otworzyła pierwsze montessorianskie przedszkole zwane Casa Dei Bambini, czyli Dom Dzieci.

Maria Montessori dostrzegała ogromna potrzebę zreformowania systemu edukacji w czasach, w których żyła. Edukacja dla Montessori to wolność, która wyzwala kreatywność myślenia dziecka obecna w jego naturze. Okres dzieciństwa to etap życia, w którym umysł dziecięcy chłonie najwięcej i najszybciej przyswaja wiedzę. Dlatego tez my dostrzegamy jak ważnym jest wspieranie nauczania w języku polskim (i nie tylko) dzieci mieszkających poza granicami kraju, jak ważnym jest zachowanie i umacnianie polskiej tożsamości a także wzmacnianie pozycji środowisk polonijnych za granicą.

Naszą główna misją jest więc stworzenie otoczenia pełnego inspiracji, w którym dzieci rozwijały się będą w atmosferze szacunku, miłości w sobie właściwym tempie. Chcemy miejsca, w którym dzieci będą mogły pracować z pomocami dydaktycznymi, szukać odpowiedzi na nurtujące je pytania i stawiać kolejne. Gdzie Kadra będzie kierować je w zdobywaniu wiedzy, ale nie wyręczać. Będzie tu można rozwijać swoje pasję językowe, literackie, matematyczno-fizyczne, plastyczne, techniczne etc. „Każde dziecko jest inne, a więc każde ma prawo do indywidualnego rozwoju” Maria Montessori, dlatego dzieci w naszym Domu Kultury będą miały czas, aby odkryć swoją wewnętrzną ciekawość świata a także umożliwi im to rozwój twórczego i kreatywnego myślenia, wrażliwości i pasji.

NAUKA JEST WTEDY EFEKTYWNA KIEDY SPRAWIA PRZYJEMNOŚĆ.

Masz jakies pytania wątpliwości?
Aby uzyskać wszelkich informacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem telefonu 07729969989 lub proszę o kontakt mailowy office@funlittleeducation.com . Na pewno odpowiemy na wszelkie Twoje pytania. Gorąco zapraszamy do kontaktu do najlepszej Szkoły Polskiej w Szkocji.
pl_PLPolski