Kadra

Nasza kadra

Polska szkoła w Livingston istnieje od 2017 roku.

Nasza kadra

Polska szkoła w Livingston istnieje od 2017 roku.

Staramy się, by pobyt w szkole był dla dzieci atrakcyjny, więc organizujemy wiele konkursów, uroczystości, projektów, a także cykliczne imprezy dla całych rodzin – np. festyn rodzinny, wigilia, pokaz talentów czy Dzień Matki, dzięki czemu w życie szkoły angażowana jest lokalna społeczność. Ponadto zapraszamy do szkoły różne ciekawe osoby. Szkoła prowadzi zajęcia dla grup przedszkolnych i sześciu klas szkoły podstawowej. Pracujemy na polskich podręcznikach. Przygotowujemy młodzież do egzaminów z języka polskiego jako obcego na poziomie GCSE i A-level.
W pracy z dziećmi lubię obserwować jak z wrodzona ciekawością poznają świat. Nieustannie zaskakują mnie głębią i wnikliwością dziecięcych przemyśleń. Dzięki nim patrzę przez różowe okulary i wierze, że wszystko jest możliwe. Jestem współzałożycielką polskiej świetlicy oraz Polskiej Szkoły im. Marii Montessori (na zasadach piątkowo-sobotniej polskiej szkoły poza granicami RP). Na Uniwersytecie Gdańskim ukończyłam studia magisterskie na wydziale Matematyczno- Fizyczno-Informatycznym na kierunku Fizyka Biomedyczna oraz studia licencjackie na wydziale Zarzadzania: Marketing i Zarzadzanie. Podczas podnoszenia swoich kwalifikacji ukończyłam liczne kursy jak np.: “Rozwój językowy oraz komunikacja w życiu dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych” czy „Matematyka dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych” organizowany przez The Peep Progression Pathway bądź „Metodyka wspierania rozwoju dzieci i młodzieży” organizowany przez Akademie Polskości czy kurs SQA 4 Social Service Children and Young People SCQF 9 na West Lothian College. Prywatnie bardzo lubię podróżować i zwiedzać miejsca, o których nie można przeczytać w przewodniku.
Nauczyciel
Jestem nauczycielem dyplomowanym z długoletnim doświadczeniem pedagogicznym. Studia magisterskie ukończyłam na Wydziale Geografii i Nauk o Ziemi na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. W ramach podnoszenia swoich kwalifikacji ukończyłam wiele kursów i szkoleń np. kurs kwalifikacyjny z zakresu oligofrenopedagogiki organizowany przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zamościu oraz kurs Nauczania Języka Polskiego jako obcego/drugiego z elementami nauczania kultury polskiej organizowanego przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Uchodzę za osobę zaradną i bezkonfliktową, łatwo nawiązuje kontakty, Potrafię kreatywnie pracować w zespole. Praca z dziećmi sprawia mi ogromną satysfakcję. Lubię muzykę i taniec oraz podróże.
Izabella Sawastian
Nauczyciel
Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Humanistycznej w Szczecinie . Ukończyłam studia licencjackie na wydziale pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Praca w grupie przedszkolnej daje mi dużo satysfakcji a radość dziecka jest dla mnie największą nagrodą. W pracy z dziećmi staram się kierować słowami Marii Montessori „ Nauczyciel ma być jak płomień , którego ciepło pobudza , ożywia i zachęca.” Prywatnie jestem mamą dwójki cudownych dzieci, a czas spędzony z nimi, obserwowanie jak się rozwijają to najpiękniejszy czas w moim życiu. To również czas zdobywania nowej wiedzy i doświadczenia, które pomagają mi w pracy w szkole. Pasjonatka tańca i ruchu od najmłodszych lat.
Magdalena Dzienniak
Nauczyciel
Jestem absolwentką Wydziału Pedagogicznego Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach a swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas licznych praktyk pedagogicznych.  Lubię wykorzystywać w pracy z dziećmi muzykę, śpiew i zajęcia plastyczne. Praca z dziećmi sprawia mi ogromną satysfakcję i zadowolenie. Dokładam wszelkich starań, aby dzieci czuły się szczęśliwe i radosne, a największą nagrodą jest dla mnie ich uśmiech. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci – Alicji i Marcela. Jestem osobą pogodną i komunikatywną. W wolnym czasie lubię czytać książki i uwielbiam podróże.
Natalia Sokół
Nauczyciel
Odkąd pamiętam zawsze marzyłam o pracy z dziećmi. Ukończyłam studia magisterskie w zakresie wczesnej edukacji na Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim w Olsztynie. Po przyjeździe do Szkocji zaczęłam również zdobywać kwalifikacje niezbędne do pracy z dziećmi w tym kraju. Rozpoczęłam od kursu Early Learning and Childcare – National SCQF Level 5 i doszłam do HNC Childhood Practice - National SCQF Level 7. W pracy z dziećmi lubię ich kreatywność i radość jakie wnoszą do zwykłej codzienności. Ich ciekawość oraz niesamowita umiejętność zaskakiwania w każdej sytuacji pomaga mi nieustannie się rozwijać. Jestem osobą optymistycznie nastawioną do życia, w wolnych chwilach lubię czytać książki i cieszyć się muzyką, jak również podróżować i spędzać czas na świeżym powietrzu. Większość wolnego czasu spędzam z moją niezwykle liczna rodziną i przyjaciółmi.
Monika Grzejszczak
Nauczyciel
Ukończyłam studia pedagogiczne w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Oprócz tego ukończyłam wiele kursów z zakresu pedagogiki czy pracy z dziećmi. Staram się ciągle poszerzać swoją wiedzę. Lubię nowe doświadczenia i wyzwania, dlatego rok temu przeprowadziłam się wraz z córką z Polski do męża do Szkocji. Tutaj zaczęłam uczęszczać na naukę języka angielskiego. Jestem osobą kreatywną, posiadam zdolności manualne, szybko przyswajam nową wiedzę. Uwielbiam podróże duże i małe. Bardzo lubię pracę z dziećmi, ponieważ każdy dzień jest inny i sprawia mi to ogromną satysfakcję i zadowolenie.
Agnieszka Chreptak
Nauczyciel
Długo szukałam drogi jaką chciałabym podążać, ale znalazłam to co sprawia mi w życiu zawodowym największą przyjemność, czyli praca z dziećmi. Praca jest wdzięczna i szczera taka właśnie jakimi są moi młodzi podopieczni. Ukończyłam kwalifikacje na rejestrowana opiekunkę, zdałam liczne kursy i zdobyłam pozwolenie na prace z dziećmi przyznaną przez Care Inspectorate. Nadal pragnę podnosić swoje kwalifikację, dlatego podjęłam się kursu na West Lothian College o kierunku SQA 3 Social Service Children and Young People SCQF 7. Prywatnie bardzo lubię rodzinne podróże campingowe, muzykę i taniec.
Iwona Rydzanicz
Nauczyciel
Ukończyłam studia pedagogiczne w Legnicy. W kontaktach z dziećmi staram wykazywać się empatią - dostrzegać, rozumieć i właściwie reagować na emocje swoich podopiecznych. Lubię swój zawód, który daje mi wiele satysfakcji, jest ciągłym wyzwaniem, wymaga ode mnie postawy twórczej oraz poszukiwania nowych rozwiązań. Prywatnie moją pasją jest czytanie książek i podróżowanie.
Kaja Wilamowska
Nauczyciel
Jako nowa nauczycielka, jestem pełna entuzjazmu i gotowości do wspierania uczniów i nauczycieli w szkolnym środowisku. Chociaż jestem nowa w tej roli, wnoszę swoją empatię i zaangażowanie w pracę z dziećmi. Dzieci zarażają mnie swoją radością, entuzjazmem i pozytywnym podejściem do życia. Ich nieskrępowane podejście do świata jest dla mnie inspirujące.Wolny czas traktuję jako ważną sferę mojego życia, gdzie dbam zarówno o relaks i regenerację, jak i rozwijanie swoich zainteresowań i pasji. Uwielbiam odkrywać nowe miejsca, kultury i doświadczać nowych przygód.
Beata Potocka
Logopeda
Jestem absolwentką Filologii Polskiej oraz Logopedii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Tam też ukończyłam studia podyplomowe z Logopedii i Neurologopedii. Od kilkunastu lat pracuję jako logopeda z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi. Najpierw zdobywałam swoje doświadczenie w Polsce współpracując ze szkołami i przedszkolami, obecnie pracuję z dziećmi dwujęzycznymi z różnymi zaburzeniami mowy w Edynburgu i Livingston. Z Polską Szkołą im. Marii Montessori w Livingston współpracuję od roku 2018. Uwielbiam podróżować, zwiedzać nowe miejsca, poznawać nowych ludzi i ich kulturę. Moją pasją jest psychologia oraz architektura i wystrój wnętrz.
Blisko dwie dekady życia w Wielkiej Brytanii nabierałam doświadczenia managerskiego w różnych branżach. Przez te lata wzmagała się moja tęsknota do kraju, gdzie nieustająco kierowałam moje myśli, zainteresowanie i troskę. Dlatego możliwość bycia w zespole polskiej szkoły w Szkocji i tym samym pracy na rzecz lokalnej społeczności daje mi wiele satysfakcji. Jestem absolwentką kierunku bioinżynierii zwierząt na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Jeszcze w czasie studiów ukończyłam mój pierwszy kurs księgowości, podczas którego zdałam sobie sprawę, że będzie to moja ścieżka zawodowa. Jestem osobą bardzo skrupulatną oraz wnikliwą i z czasem po zdobyciu większego doświadczenia i wiedzy, praca w księgowości okazała się dla mnie bardzo przyjemnym, relaksującym wręcz zajęciem. W polskiej szkole odpowiadam za kontrolę finansową płatności i inne prace administracyjne. W wolnych chwilach lubię aktywnie spędzać czas z rodziną na wycieczkach górskich lub zwiedzając historyczne obiekty. Moim hobby jest szycie maskotek dla dzieci.
Sylwia Figurska
Item Sub Title
Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae.
pl_PLPolski