Szkoła Piątkowa

Polska Szkoła im Marii Montessori – Nasze zajęcia odbywają się w Piątki w godzinach od 14 00 do 18 00. Czas podzielony jest na cztery moduły, które przeplatają się w bardzo dynamiczny sposób.

 

section-content-image-clouds-n-blue
section-content-image-ts41

O Nas

Polska Szkoła im Marii Montessori – Nasze zajęcia odbywają się w Piątki w godzinach od 14 00 do 18 00. Czas podzielony jest na cztery moduły, które przeplatają się w bardzo dynamiczny sposób.

I MODUŁ – JĘZYK POLSKI: Usprawnianie mowy i pisowni Dziecka w języku polskim. Podczas tych zajęć Dzieci uczą się w indywidualnym toku i tempie rozwoju i przyswajania informacji: mówiąc, słuchając i pisząc. Wykorzystywane są następujące pomoce dydaktyczne – obrazki, książeczki, gry planszowe, dialogi, piosenki, zabawy naśladowcze i inne. Oferujemy lekcje Języka polskiego dostosowane do poziomu wiedzy i wieku dziecka, młodsza i średnia grupa uczą się czytania „metodą krakowska”, starsze dzieci pracują m.in. metodą warsztatową.

II MODUŁ – NAUKI ŚCISŁE: matematyka, fizyka czy chemia. Podczas tych zajęć można zdobyć wiedzę o abstrakcjach matematyki, rozwinąć matematyczne myślenie, wykonywać eksperymenty naukowe, które wyjaśniają dzieciom zagadnienia i ciekawostki związane z chemią i fizyką. Poodkrywać ciekawe rzeczy, które są dopasowane poziomem do Dzieci uczęszczających na zajęcia.

III MODUŁ – OCHRONA ŚRODOWISKA: Zajęcia plastyczno – techniczne Podczas tych zajęć Dzieci mogą wykonywać ciekawe i interesujące przedmioty, zabawki z materiałów recyklingowych – Zamiast kupić zrób to sam. Można również malować i tworzyć piękne prace kredkami lub farbami oraz pogłębiać wiedzę z zoologii i botaniki. IV MODUŁ – KREATYWNY TY: Twórcza postawa samego siebie jest paletą, dzięki której codzienność nabiera kolorów. Kreatywność występuje w różnych dziedzinach naszego życia, ułatwia wyrażanie samego siebie i swoich emocji. Nasza szkoła jest wyposażona w Biblioteczkę, w której Dzieci mogą spędzać czas czytając, w ciemne popołudniowe wieczory oglądamy czasami wspólnie bajki z rzutnika albo tańczymy podczas zajęć ruchowych, posklejamy modele podczas zajęć modelarstwa, odbywają się również zawody gier planszowych, warsztaty lego oraz zabawy muzyczno-ruchowe z elementami pedagogiki M. Montessori.

IV MODUŁ – KREATYWNY TY: Twórcza postawa samego siebie jest paletą, dzięki której codzienność nabiera kolorów. Kreatywność występuje w różnych dziedzinach naszego życia, ułatwia wyrażanie samego siebie i swoich emocji. Nasza szkoła jest wyposażona w Biblioteczkę, w której Dzieci mogą spędzać czas czytając, w ciemne popołudniowe wieczory oglądamy czasami wspólnie bajki z rzutnika albo tańczymy podczas zajęć ruchowych, posklejamy modele podczas zajęć modelarstwa, odbywają się również zawody gier planszowych, warsztaty lego oraz zabawy muzyczno-ruchowe z elementami pedagogiki M. Montessori.

Podczas zajęć mamy również wspólny zdrowy posiłek, który sami zapewniamy. Nasze motto brzmi: „Czekaj – obserwując”. Chcemy zmienić podejście dzieci do nauki w tradycyjnym styl, chcemy organizować czas tak aby był niepowtarzalny, efektywny i spędzany w grupie ludzi o podobnych zainteresowaniach. Nadzorując i organizując te wspólne godziny wydobyć można ogromny potencjał drzemiący w dziecku a podejmując tego typu działania można zainteresować wszelaką wiedzą. W naszych grupach dzieci nie są dobierane według wieku, ale według wiedzy i zainteresowań jakie posiadają. Działania podczas zajęć nakłaniają dziecko do aktywnego udziału w procesie nauki. Sale są przestronne, wyposażone w materiały rozwojowe dostępne na wysokości dziecięcej rączki. Pomoc z naszej strony będzie polegała na wskazaniu kierunku i wspieraniu wysiłku dziecka wkładanym w zdobywaniu wiedzy. Dajemy szansę na to, aby każdy Uczeń odkrył swoje zdolności, wzbogacił swoje słownictwo, ćwiczył pamięć czy koncentrację.

Podczas zajęć można rowniez wykonywać eksperymenty naukowe, które wyjaśniają dzieciom zagadnienia i ciekawostki związane z chemią i fizyką. Poodkrywać ciekawe rzeczy, które są dopasowane poziomem do Dzieci uczęszczających na zajęcia. Podczas zajęć mamy również wspólny zdrowy posiłek.

Rekrutacja trwa cały rok!!! Serdecznie Zapraszamy!!!

Zabawa
Nauka
Rozrywka
section-content-image-kids-play-in-ball

Kontakt

Masz jakies pytania, badź wątpliwości, pomysły. Gorąco zapraszamy napisz do NAS


    playing_boys_img
    pl_PLPolski